Vyhledávání zájezdu
JAR, Lesotho, Svazijsko, Mosambik a Kapské Město (Komfort) - Svazijsko

JAR, Lesotho, Svazijsko, Mosambik a Kapské Město (Komfort)

JAR, Lesotho, Svazijsko, Mosambik a Kapské Město (Komfort)
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Snídaně

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Jižní Afrika total (Komfort)
Jihoafrická republika, Zimbabwe, Botswana, Lesotho, Svazijsko Dračí hory, dva oceány, Lesotho, Svazijsko;Vic Falls, 111 metrů vysoké vodopády na řece Zambezi;Zulu, Xhosa, Sotho, Búrové a Angličané, inovovaný program!;vyzkoušejte Afriku s námi, 25 let jsme tu jako doma;
Program
 • 1.den - Odlet a přelet přes celou Afriku až na její konec. Přelet rovníku a metropole Kisangani a druhý den přistáváme v Africe. KAPSKÉ MĚSTO: jedno z nejkrásnějších měst na světě, porovnejte ho s Vancouverem, Riem nebo Sydney. Kosmopolitní mix, naše první steaky a naše první party. Castle Lager, Savanna a no problem nebo Hakuna Matitjáš. Stolová hora TABLE MOUNTAIN. Dominanta města, symbol jihu, symbol námořníků a legenda. Vyvezeme se rotační lanovkou na vrchol, nebo pokud chcete, můžete to zkusit po svých.
 • 3.den - Návštěva mysu Dobré naděje, vyhlídková jízda pobřežím Atlantiku, které projel i legendární Bludný Holanďan. Maják, pláže a doslova konec Afriky. Dále je už jen Antarktida. Namočíte se? Specifická fauna a flóra, kolonie tučňáků v Simon`s Town, okruh městem, které má přezdívku mateřské město. Legendární pláže města, kde se sluní hvězdy jihoafrického showbyznysu.
 • 4.den - JOHANNESBURG–PRETORIA: Lidově nazývaný Joburg je největší metropolí Afriky jižně od rovníku. Dějiště MS ve fotbale a město zlatých dolů. Prohlídka rušného velkoměsta a návštěva klidné Pretorie, hlavního města země. Nocleh.
 • 5.den - Dnes letíme na sever a čeká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Doktor Livingstone zde objevil nádherné monumentální vodopády, které domácí nazývají Mosi Oa Tunya – Kouř, který hřmí. Přesvědčíte se o tom, že je to pravda. Prohlídka města a okolí, kde není ničím neobvyklým, pokud tu běhají sloni, antilopy. Big Baobab Tree a místní řezbáři. Nejlepší ceny suvenýrů v Africe!
 • 6.den - Volný den na vodopádech, během kterého můžete absolvovat fakultativně rafting, jít se podívat na Zambijskou stranu vodopádů, skočit z mostu bungee přímo do řeky a určitě budete věnovat čas i nádherným dřevěným a kamenným africkým suvenýrům.
 • 8.den - Náš pobyt v Zimbabwe končí. Přílet do Johannesburgu.
 • 9.den - Transvaal. Oblast za řekou Vaal, která byla baštou Búrů, nás převede přes dnešní provincii Mpumalagma, až téměř na hranice s Mosambikem, které lemuje nejstarší národní park v Africe, Kruger national park. Nejteplejší část země, kde i během chladných zimních měsíců pěstují pomeranče. Vyhlídková cesta na BLYDE RIVER CANYON. Kaňon, který je třetím největším na světě, je určitě tím nejzelenějším. Dnešní noc je již v těsné blízkosti Krugerova parku a na první zvířata možná budeme mít štěstí už dnes.
 • 10.den - KRUGER NATIONAL PARK je nejstarším parkem v Africe a je domovem pestré fauny a flóry. Celodenní safari a hledání Velké pětky - slon, lev, nosorožec, buvol a leopard, množství antilop, hrochů, krokodýlů, paviánů, makaků, žiraf ... Afrika, jaká byla kdysi... den s vůní divočiny. Pichlavé akácie, červená zem, cikády a všudypřítomná zvířata. Víte, jaký je rozdíl mezi mungem a mangem?
 • 11.den - Směřujeme do království SVAZIJSKO, jedné z nejmenších zemí Afriky, kde je král dodnes přezdívaný Lev. Malý stát s dvěma hlavními městy, barevná kultura Svazijčanů a milá zacházka na naší cestě. Víte, jaké jsou největší problémy této malé země?
 • 12.den - Přes oblast Zululand, odkud pochází Shaka Zulu se dostaneme na místa, kde probíhaly boje mezi Angličany, Búry a Zulu. Jak to dopadlo? Dozvíte se více o nedávné historii země. Víte, kde vznikly koncentrační tábory a kdo je zavedl?
 • 13.den - Celodenní program ve stínu DRAKENSBERGU alias "Dračích hor", které tvoří hranici mezi Lesothem a Jižní Afrikou a jsou domovem nejvyšší hory jihu, vysoké 3482 metrů. Víte, jak se jmenuje? Národní park Royal Natal a přesun k hranicím s Lesothem. Krásné výhledy a v zimních měsících (červen, červenec, srpen) možná i autentická africká koulovačka.
 • 14.den - Dnes se dostaneme na střechu jižní Afriky. LESOTHO, vysokohorské království, které se tyčí nad nekonečnými rovinami Jihoafrické republiky. Hlavní město MASERU, horská scenerie, typické klobouky a déšť. Právě voda je největším bohatstvím této maličké země na střeše Afriky, kterou si nikdo nikdy nepodmanil díky mohutné hradbě Dračích hor. Věděli jste, že toto je nejchladnější země Afriky?
 • 15.den - Návrat na mezinárodní letiště v Johannesburgu, rozloučení s Jižním křížem a odlet.
 • 16.den - Přílet domů.

  Žádné recenze pro tento hotel.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné termíny nejsou aktuálně dostupné