Lyžařské zájezdy
Kirchau penzion - Rakousko - Dolní Rakousy - Hochkar

Kirchau penzion

Kirchau penzion
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: KIRCHAU penzion zima
Ubytování
Popis pokojů: 1/2, 1/3, 1/4, sprcha/wc, sat-tv, balkon nebo terasa
Poloha
leží ve výšce 600 m
Vzdálenosti
centrum Göstlingu 300 m, skiareál Hochkar 15 km, běžecké trasy Hochreit 3 km, sáňkařská dráha v blízkosti, krytý bazén a sauna 600 m, skibus 300 m
Sport a zábava
Přímo v centru obce Göstling an der Ybbs se nachází tzv. „Göstlinger Wellnesswelt“, veřejný krytý bazén s dětským bazénem, finskou saunou, bylinkovou saunou, parními lázněmi, soláriem, masážemi, který nabízí spoustu příležistostí k relaxaci. Na děti čeká zábava v Hochkar-Kins-Lind.
Výhody a nevýhody
Výhody: velmi dobrá dostupnost z ČR. Dostatek sněhu od začátku prosince do konce dubna a hlavně příznivé ceny permanentek. Díky různě vedeným trasám s rozdilnými stupni obtížnosti si přijdou na své všichni od začátečníků až po profesionály. Většinou severní svahy, moderní zasněžování.

Nevýhody: malé lyžařské středisko, vhodné zejména pro kratší pobyty v relativně nízké nadmořské výšce. Úplná absence kabinových lanovek. Svou velikostí neporovnatelné s tyrolskými nebo salcburskými středisky, své návštěvníky si však získá rozmanitostí sjezdovek a krátkým čekáním na vleky.
Tip
Sportovní lyžaře určitě zaujmnou červené sjezdovky s fantastickou vysokohorskou kulisou a nebývale strmými sklony, závodní dráha fis pro obří slalom a slalom v Lackenhofu, impozantní rovný přímý černý padák Kleine ‚Ötcherpiste a mírně točitá Grosse Ötcherpiste.
Další informace
Lyžařské středisko Hochkar je nejvýše položeným a nejznámějším dolnorakouským lyžařským střediskem. Dobré sněhové podmínky si toto středisko zajišťuje svým umístěním na severních svazích místních, téměř 2 000 m vysokých vrcholů a také díky modernímu systému zasněžování. K dispozici je zde elkem 18 km sjezdovek všech obtížností, převažují středně těžké svahy s 9 vleky a sedačkovými lanovkami. Nejdelší sjezdovka Hochkar Standardabfahrt měří 2,4 km a areál nabízí také speciální trať s boulemi. Noční lyžování na panoramatické lyžařské trati Hochreith s umělým osvětlením, která leží v nadmořské výšce 800 – 900 m. O kvalitě tohoto menšího střediska a jeho sjezdových tratí svědčí i to, že zde trénuje zdejší rodák a rakouský k dispozici 28 km tratí z nichž 2 km mají umělé osvětlení. Zajímavá je i běžkařská trať Lassing dlouhá 5 km.
Stravování
snídaně
Doprava
vlastní
Cena zahrnuje
ubytování se snídaní pro 1 osobu a noc, ložní a koupelnové prádlo, pobytová taxa
Cena nezahrnuje
ubytování méně než 3 noci 100 Kč/pokoj
Nahrávám...

GPS souřadnice nejsou dostupné.